Leiklendas terjers

Leiklendas terjers tika izveidots Anglijā, Ezera apgabala kalnos no tādām šķirnēm kā Borderterjers, Bedlingtona terjers, Dandy-Dinmont terjers, Foksterjers un Vecais angļu asspalvainais terjers. Ir zināms, ka šīs šķirnes suņi medīja kopā ar medniekiem un aizsargāja ganus no žurkām un lapsām. Šie suņi strādāja gan kalnos, gan ūdenī.

Visi šīs šķirnes pārstāvji ir dzīvespriecīgi, jautri un veikli, viņiem ir apņēmība un pārliecība, šie mazie terjeri ir drosmīgi, ātri un viegli apmācami. Šīs šķirnes suņi ir labi saprotas ar saviem īpašniekiem un ir brīnišķīgi kompanjoni. Leiklendas terjeri ir mazi, izturīgi, kvadrātveida suņi. Krāsa var ievērojami atšķirties, visbiežāk sastopamās krāsas: melna (ar melnu vai zilu šabru), sarkanīgi sarkana, kvieši, sarkanīgi sarkana ar pelēkiem matiem, aknas, pelēcīgi zila vai melna.

Izmērs pieauguša suņa skaustā ir 37 cm, vienā vai otrā virzienā pieļaujama 1 cm novirze. Kuces ir aptuveni 2,5 cm mazākas nekā suņi. Harmoniski salocīta pieauguša suņa svars ir aptuveni 7,7 kg. Cita auguma suņi sver attiecīgi vairāk vai mazāk. Suņi kvadrātveida formā, kuces var būt nedaudz garākas nekā suņi. Vissvarīgākais ir harmonija un samērīgums. Leiklendam jāizskatās pēc spēcīga, darba suņa.

Šķirnes raksturīpašības pēc 5 baļļu skalas

Aktivitāte
Paklausība
Dominēšana
Savas teritorijas aizsardzība
Komunikācija
Koncentrēšanās
Agresivitāte
Uzvedība ģimenē
Dienesta izmantošana
Pacietības mērs ar bērniem

©Джульетта Мей, "Все о самых популярных породах собак"

Mūsu suņi

♀ TERRA IRKO BUSINKA JANTARNAYA
http://new.terrier.lv/wp-content/uploads/2018/07/131201_6268web-300x200.jpg

LV&RU JCH, LV CH, LVJW'12, ClJW'12, ClW'12'13, 7*BOB, BISPuppy - I
dz.d.: 02.02.2012
♂ RAH-RAH RED BOY
♀ PRESIG VIVA LA VITA
audz.: Karpova Olga
īpaš.: Čubikina Olga, tālr.: 29444160